Начало / Спорт / Григор Димитров загуби от Надал в мач без големи надежди
woddal-728x90en
woddal-728x90bg

Григор Димитров загуби от Надал в мач без големи надежди

Григор Димитров загуби категорично в два сета срещу намиращия се в чудесна форма водач в световната ранглиста Рафаел Надал (4:6, 1:6) на полуфиналите на турнира от серията “Мастърс” в Монте Карло. Мачът продължи 1 час и 32 минути.

Българският тенисист има само една победа в 12 мача срещу испанеца, който е най-добрият играч на клей в историята на мъжката тенис асоциация. Първият сет бесравнително оспорван и продължи повече от час. Надал взе трудно първото си подаване. Той поведе с 40:15, но Димитров изравни. Испанецът все пак успя да удържи гейма на свой сервис – 1:0. В откриващото си подаване Димитров трябваше да отразява брейкпойнт при 30:40. Той се справи със задачата, но след това Надал стигна до нова точка за пробив и успя да я реализира – 2:0.

Виж също

Лудогорец надхитри Торпедо, на крачка е от групите на ЛЕ

Лудогорец е много близо до класиране в групите на Лига Европа, след като в плейофния …