Начало / Спорт / Слабият сервис извади Григор Димитров от турнира в Барселона

Слабият сервис извади Григор Димитров от турнира в Барселона

Григор Димитров загуби на четвъртфиналите на турнира в Барселона от испанеца Пабло Кареньо Буста с 3:6, 6:7(4).

Така българинът пропусна шанса да се върне на четвърта позиция в световната ранглиста, която бе само на победа разстояние. Димитров щеше да има отлична възможност да щурмува и финала на турнира, защото негов съперник на полуфиналите трябваше да е 19-годишния Стефанос Циципас. Българският тенисист започна колебливо и допусна пробив още при първия си сервис гейм. Още в следващия гейм Димитров успя да върне пробива и изравни за 1:1. В петия гейм той отново допусна да бъде пробит заради колебанията си на първи сервис.